O PROJEKTU
Číslo projektu:
CZ.1.07/1.3.01/03.0009
Realizátor:
Channel Crossings s.r.o.
Projektový manažer:
Mgr. Hana Erlebachová
Kdo se může účastnit:
Učitelé ze ZŠ a SŠ Královéhradeckého kraje
Rádi byste v hodinách využívali moderní technologie, ale nevíte jak na to? Máte k dispozici interaktivní tabuli, ale chybí Vám nápad či inspirace? Slyšeli jste o HotPotatoes, ale netušíte jaké možnosti v sobě ukrývá? Anebo Vás třeba láká spolupráce se školou z jiné země, ale nevíte jak navázat spojení?

Projekt „Využívání moderních technologií ve výuce“ Vám pomůže zdokonalit se v oblasti informačních a komunikačních technologií. V rámci metodických seminářů zaměřených jak teoreticky tak prakticky, se seznámíte s možnostmi efektivního využívání ICT ve výuce angličtiny, zeměpisu, dějepisu a ZSV. Zapojením se do projektu budete mít možnost zúčastnit metodických seminářů rozdělených do následujících pěti modulů:

1) „Vytváříme elektronické školní noviny“ – naučíme Vás jak vytvářet šablony pro elektronické školní noviny a jaké jsou možnosti jejich využití ve výuce.

2) „Videospot ve výuce“ – představíme Vám jak vytvořit tématicky zaměřený videospot, jak pořizovat zvukové a obrazové nahrávky a jak je dále zpracovávat na počítači a následně zapojovat do výuky.

3) „Hotpotatoes – testy snadno a rychle“ – seznámíme Vás s volně šiřitelným softwarem HotPotatoes a ukážeme Vám, jak za jeho pomocí vytvářet testy, křížovky a hádanky.

4) „Virtuální spolupráce bez hranic“ – ukážeme Vám tipy a technologie virtuální komunikace pro rozvoj partnerství škol a tvorbu společných projektů v rámci školy

5) „Aktivně s interaktivní tabulí“ – poskytneme Vám praktické návody jak pracovat s tabulí, jak si vytvářet materiály či jak kreativně zapojovat žáky do výuky při práci s tabulí.

Účast na seminářích a praktických ukázkách stejně jako metodické materiály obsahující podrobné a názorné metodické návody pro učitele jsou zdarma. Rozsah jednoho semináře a praktické ukázky je 8 vyučovacích hodin. Na dalších stránkách najdete více informací o obsahu modulů a přihlášku.

Po absolvování seminářů a praktických ukázek budou mít učitelé možnost přispět prostřednictvím zpětné vazby ke zkvalitnění modulů a dalších vyvíjených materiálů, kterými budou tzv. toolboxy – soubory aktivizačních a vzorových materiálů. Soubory (toolboxy) budou vytvářeny vždy pro předměty angličtina, zeměpis, dějepis a ZSV.

Tento projekt je realizován v OP Vzdělávání pro konkurenceschopnost a je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem České republiky.